X
تبلیغات
رایتل

معرفی معاون پرورشی وزارت آموزش وپرورش  چاپ

تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت‌ماه سال 1387 در ساعت 03:09 ب.ظ
معاون جدید پرورشی و تربیت بدنی:

نقش پذیری مربیان تربیتی در مدارس بعد از دوران جنگ کمرنگ شد به طوری که به مرور زمان مربیان تربیتی و کار پرورشی به حاشیه کارهای روزمره مدارس کشیده شد.معاون جدید پرورشی و تربیت بدنی اعلام کرد: مشاوره تربیتی و آموزشی وظیفه اصلی مربی پرورشی است.

به گزار ش خبرنگار پانا، "سید مهدی امینی" امروز در مراسم معارفه اش به عنوان معاون جدید پرورشی و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در صورت بروز هر مشکلی در حوزه تعلیم و تربیت برای دانش آموز مربی تربیتی با اتکا بر ابزارها و آموزش روز باید در رفع آن تلاش کند.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر رابطه دانش آموز با خانواده ، محله و کادر آموزشی مدرسه رابطه مستمر و دوجانبه داشته باشد تمامی خلا های دانش آموزان در حوزه آموزش، تعلیم و تربیت مرتفع خواهد شد به شرطی که نقش مربیان تربیتی به خوبی در این چرخه تبیین شود.

معاون جدید پرورشی با اشاره به تاریخچه فعالیت های تربیتی مربیان در دوران اول انقلاب و جنگ تحمیلی گفت: نقش مربیان تربیتی و آثار آنان در حضور دانش آموزان و فرهنگیان در عرصه دفاع مقدس روشن و به دور از ابهام است.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ تحمیلی آن طور که باید و شاید به موضوع تربیتی و پرورشی در آموزش و پرورش توجه نشد افزود: نقش پذیری مربیان تربیتی در مدارس بعد از دوران جنگ کمرنگ شد به طوری که به مرور زمان مربیان تربیتی و کار پرورشی به حاشیه کارهای روزمره مدارس کشیده شد.

امینی با بیان اینکه مربی تربیتی با هدف جبران خلاء های آموزشی و پرورشی در مدارس شکل گرفت تصریح کرد: اعتقاد دارم چیزی که در بین مربیان پرورشی و حوزه معاونت پرورشی مفقود شده است این هدف والا بود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر با توسعه هیات های قرآن و عترت در بین دانش آموزان می توانیم رسالت خود را در حوزه معاونت پرورشی به انجام برسانیم. معاون جدید پرورشی در پایان اظهار امیدواری کرد که با هماهنگی و همکاری دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت، تمامی بسیجیان فرهنگی در پایان دوران تصدی این پست راضی باشم از آنچه گفتم و عمل کردم.